ČeštinaAngličtinaNěmčinaSlovenština
 
Kategorie produktů   

PRAVÁ PAŠMINA, NEBO FALZIFIKÁT?

MARIPOSA-PASHMINA ►PRAVÉ KAŠMÍROVÉ ŠÁLY, PRAVÉ PAŠMÍNY, VLNĚNÉ A HEDVÁBNÉ ŠÁLY, ŠTÓLY 
 

PRAVÁ PAŠMINA, či FALEŠNÁ?  
JAK ROZEZNAT PRAVOU PAŠMINU OD PADĚLKU                                           

  
ORIGINÁL – PRAVÁ PASHMINA, NEBO FALZIFIKÁT?                                        

V Evropě se pojmem PASHMINA, či PAŠMINA (pašmína) označuje pravý kašmírový šál materiál, tzn. luxusní produkt exkluzivní kvality vyrobený z přírodních textilních vláken - kašmíru, vlny a hedvábí. V zemích původu těchto nádherných jemných šál se pod názvem pashmina skrývá především pravá kašmírová vlna (pashm), ale označuje se ním rovněž pravá kašmírová šála.

PAŠMÍNA je tedy šála utkaná z pravých přírodních kašmírových vláken – z kašmíru (vlny z kašmírských koz Chiangra), ale také ze směsi přírodního kašmíru a hedvábí. To je PRAVÁ PAŠMINA, to je ORIGINÁL. Přečte si článek CO JE PAŠMINA.
 

Pravá pašmina se řadí do kategorie luxusních módních dopňků stejně jako exkluzivní hedvábné šály-štóly z pravého přírodního hedvábí ve vysokém lesku a šály utkané z jemné ovčí vlny Merino.  

PRAVOU PAŠMINU – ORIGINÁL od falešné (padělku) rozeznáte podle MATERIÁLU: jeho složení, textury, zpracování a podle TŘÁSNÍ. Pravou pašminu však poznáte především podle CENY
Na pravých pašminách je minimálně 80% podíl ruční práce. Pravé pašminy se barví ručně. U pravých pašmin – kašmírových šál jsou třásně vázané výhradně ručně.
 

PAŠMINA CLASSIC - KAŠMÍROVÁ ŠÁLA - KORÁLOVÁ PAŠMINA CLASSIC - KAŠMÍROVÁ ŠÁLA - KORÁLOVÁ  

Pravá pašmina – PAŠMINA CLASSIC L – 70% kašmír, 30% hedvábí   

1. MATERIÁL či složení materiálu pašminy: 
Jestli se jedná o pravou pašminu zjistíte podle označení na etiketě. Je-li na ní napsáno100% cashmere – kašmír nebo 70% cashmere, 30% silk – hedvábí, je PAŠMINA PRAVÁ. V případě, že kupujete luxusní šálu v ceně od 50 Eur a více, a objevíte na etiketě pojmenování pashmina, můžete věřit, že se jedná o přírodní vlnu, či kašmír. Otestujte si však materiál podle hřejivosti. Pouze přírodní materiály – kašmír, vlna, hedvábí hřejí. Pravý přírodní kašmír a vlna izolují od chladu, mrazu, zimy a vlhka. Pravé hedvábí má ještě jednu speciální vlastnost - v zimně hřeje a v horkém létě příjemně osvěžuje - chrání proti větru, decentně chladí. Naopak syntetické textiliie vás v zimně nezahřejí, pouze vytváří pocit chladu. Přečte si článek PŘÍBĚH PAŠMINY.
U pravých pašmin – kašmírových šál jsou třásně vyhotované ručně
 

2. CENA – pravá pašmina stojí minimálně 50 Eur (velikost S) a výš
Především podle ceny poznáte, jestli kupujete originál – pravou pašminu nebo falešnou. Ceny pravých pašmin se pohybují od 50 Eur (velikost S) a výš (záleží na rozměru). V případě, že někdo nabízí levné šály s označením pashmina či pašmina, zaručeně se jedná o falešný produkt – falzifikát (anglicky fake). Falzifikáty jsou většinou vyrobené ze syntetických textilních materiálů jako acryl, acrylic, polyester či umělá viskóza (ne rostlinného původu).
 

Ceny za pravé pašminy odpovídají kvalitě a kategorii luxusního zboží. Pashmina Classic stojí cca 65 Eur na celém světě. Nenechte se oklamat prodejcem, který prodává pashminy za 300, 400 či dokonce 150 korun, a na etiketě uvidíte napsáno pashmina či pašmína. A když vás bude ujišťovat, že to je kašmír, neveřte mu. Zaručeně se jedná o umělý materiál a padělek – nepravou "pašminu".
Bohužel takové falzifikáty – SYNTETICKÉ ŠÁLY vydávající se za pravé pašminy dnes najdete u nás skoro všude, protože je to pro podvodníky velký byznys, ačkoli se podle práva jedná o poškození značky a pojmu PASHMINA. A to je trestné. Neseriózní prodejci vydělávají na neznalosti zákazníků, kteří vůbec nevědí co a především jaký materiál kupují. Levné=umělé šály nemají s pravým kašmírem, ani s hedvábím nic společného. Syntetický materiál nehřeje, dráždí pokožku a způsobuje alergie.

V současnosti je falešnými „pašminami“ doslova zaplavený trh, proto je nutné být obezřetný. Pokud jste skutečným milovníkem pravých přírodních materiálů - kašmíru, vlny a hedvábí, pečlivost při výběru se vyplatí. Originály kupujete se zárukou kvality na materiál a jeho složení.
 


PAŠMINA CLASSIC – velikost L > 70% kašmír, 30% hedvábí

V internetové prodejně mariposa-pashmina.com zakoupíte pouze pravé pašminy – originály a šály-štóly z přírodních vláken – z pravého kašmíru, hedvábí ve vysokém lesku a jemné vlny Merino. Garantujeme kvalitu i materiál. Máme odbornou poradnu a kvalitní zákaznický servis. Odměnou je nám spokojenost našich zákazníků, kteří si u nás kupují pašminy a šály víc než deset let. 

                                Erika Piecková-Valečková 
Indoložka a módní publicistka
© MARIPOSA PASHMINA
 
PRAVÁ PAŠMINA JE ZNAKEM STYLU.   
MARIPOSA PASHMINA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST,   
DO KAŽDÉHO POČASÍ A PRO VŠECHNA ROČNÍ OBDOBÍ.   
MŮŽETE JI MÍT.  
MARIPOSA PASHMINA  

 

     

Šály a štóly z prvotřídního hedvábí ve vysokém lesku (100% silk-hedvábí) a také z jemné ovčí vlny Merino (100% wool–vlna Merino) a šály utkané ze směsí těchto přírodních materiálů se rovněž řadí do kategorie exkluzivních šál-štól, stejně jako pravé pašminy. Pravé hedvábí má unikátní vlastnost – v zimě hřeje a v létě chladí. 

 

PRAVÉ KAŠMÍROVÉ ŠÁLY– PRAVÉ PAŠMINY, ŠÁLY Z PŘÍRODNÍ VLNY, HEDVÁBNÉ ŠTÓLY VE VYSOKÉM LESKU.
Záruka kvality a pravosti materiálu. Osobní přístup ke každému zákazníkovi.
Odborná poradna o pašminách a textilních materiálech.
To je MARIPOSA PASHMINA.
 
 

Zdarma odborné konzultace renomované módní stylistky na info@mariposa-pashmina.com . 

 

Tradiční motiv "paisley"– ruční potisk na ozdobném okraji a bordurách pašmím a šál, Indie  

 Buďte krásní a šetřete přírodu - noste pravé přírodní materiály.
KAŠMÍR, VLNU, HEDVÁBÍ.
© MARIPOSA PASHMINA
 

Přečtěte si články: 
 

 

MARIPOSA-PASHMINA.com ► PRAVÉ KAŠMÍROVÉ, HEDVÁBNÉ, VLNĚNÉ ŠÁLY A ŠÁTKY, PRAVÉ PAŠMINY  

                                                        

 
00
ČeštinaAngličtinaNěmčinaSlovenština
Currency
 
 
© MARIPOSA PASHMINA – PRAVÉ PAŠMINY, PŘÍRODNÍ KAŠMÍROVÉ, HEDVÁBNÉ, VLNĚNÉ ŠÁLY a ŠTÓLY